מגוון טכנולוגיות, תחת קורת גג אחת

המפעל שלנו מצויד בקשת רחבה של טכנולוגיות, שתומכות בייצור מוצרים פשוטים ומורכבים כאחד.

כבישה

כבישה היא שיטה בסיסית לייצור מוצרי גומי צורתיים. התהליך מתחיל בפיתוח תבנית מתכת ייעודית, המותאמת הן למאפייני המוצר העתידי והן למכונות הייצור במפעל. פיתוח התבנית מצריך ידע הנדסי נרחב ורמת ביצוע גבוהה מאד.

כשיטת ייצור, לכבישה יש יתרונות רבים. מדובר בשיטה שמתאימה כמעט לכל סוגי הגומי ולכל דרגות הקושי . ייצור בכבישה עדיף על ייצור בהזרקה מבחינת זמן ההיערכות ועלויות התבניות. זוהי שיטה אידיאלית לייצור סדרתי בקנה מידה קטן.

לסופרגום מגוון רחב של מכבשי גומי, המאפשרים לנו לייצר מוצרים קטנים החל מחלקי גרמים ועד למוצרים גדולים של עשרות קילוגרמים ובגודל של עד 3 מטר ביציקה אחת.

יציקת גומי על מתכת

כבישת גומי על מתכת היא שיטה נפוצה מאד לייצור בולמי זעזועים, תושבות למכונות ולמנועי רכב, מחברים ומוצרים רבים נוספים.

בשיטה זו, נעשה שימוש בתערובות גומי איכותיות לייצור בולמי זעזועים, תוך התחשבות במאפייני העומס של המוצר. תערובות הגומי הנ"ל הן די ייחודיות, והן קריטיות לאיכות המוצר. התערובות תומכות באזורי המוצר השונים; לדוגמא, אזורים מסוימים דורשים כושר ספיגת אנרגיה גבוה, בעוד שאחרים אמורים לווסת תנועה על ידי המרת אנרגיה מכאנית לאנרגיית חום.
גם למתכת יש תפקיד חשוב בשיטת ייצור זו. המתכת מתפקדת כבסיס קשיח ויציב, שמעניק תמיכה לרכיבי הגומי הרכים והגמישים.

הזרקת גומי

סופרגום מפעילה 40 מכונות הזרקת גומי, רובן חדישות עם בקרה מתקדמת, לרבות הזרקת LSR, המאפשר מוצרי גומי בגדלים שונים – החל ממספר מילימטרים ועד למוצרים באורך של מטר.
מכונות הזרקה מותאמות לייצור מוצרים כמעט מכל סוגי הגומי, כמעט בכל דרגות קושי. התהליך מצריך ייצור תבנית שמתאימה למאפייני המוצר ולמאפייני מכונות הייצור. ייצור התבנית הייעודית דורש ידע נרחב ומיומנות הנדסית גבוהה.

 

להזרקה יתרונות רבים. מדובר בשיטה שתומכת בייצור מהיר, בהדירות ייצור גבוהה, ובייצור של מוצרים סופיים איכותיים. הזרקה מומלצת לייצור מוצרים בייצור סדרתי נרחב – בין היתר כיון שעלויות הייצור יהיו נמוכות יותר משיטות אחרות כגון כבישה. לעומת זאת, עלויות ייצור התבנית הייעודית הינן יחסית גבוהות.

חיבור פינות פרופילים

לסופרגום ניסיון נרחב ומומחיות רבה בייצור חיבורי פרופילים.


שיטה זו, שפותחה ושוכללה ע"י סופרגום, מאפשרת ייצור אטמים גדולים ע"י שיחול של פרופילים ולאחר מכן חיבור הפרופילים בפינות ליצירת מסגרת.


 השיטה מאפשרת ייצור מוצרים גדולים באורך מטרים ובעלויות נמוכות. ניתן לחבר פרופיל גומי גם בחתכים שונים או להוסיף לפרופיל פינות יצוקות.

קו הפינות בא להשלים את קווי האקסטרוזיה המשוכללים לצורך ייצור מוצרים מתוחכמים ואיכותיים בענף הרכב, המיגון, הזיגוג והזיווד.

שיחול

שיחול היא שיטה לייצור פרופילי גומי. מכונות הייצור דוחסות תערובות גומי לא מגופר דרך פיה (או "דיזה" בעגה מקצועית) על מנת לייצר מוצר בעל חתך קבוע לכל אורכו. שיטה זו תומכת בייצור מוצרים בעלי אורך בלתי מוגבל.

על מנת להתחיל את תהליך השיחול, עלינו לייצר פיה שמותאמת אישית לגודל המוצר ולצורתו המתבקשת. זה אמנם נשמע פשוט, אבל למעשה מדובר בתהליך שדורש מיומנות ייצור גבוהה מאד.לתהליך השיחול יש יתרונות רבים. עלויות ייצור הפיות הן יחסית נמוכות, וכמוהן גם עלויות הייצור של המוצר עצמו. מהירות הייצור היא גבוהה מאד. בנוסף, תהליך השיחול מאפשר לנו ליצור מוצרים בעלי מאפיינים שונים באזורי שטח שונים. יחד עם זאת, שיחול אינה השיטה האידיאלית לייצור מוצרים שדורשים רמת דיוק גבוהה. כמו כן, לא כל סוגי הגומי מתאימים לתהליך השיחול.

חיתוך אטמים מדויק

סופרגום מייצרת אטמים בחיתוך, בהתאם לכל התקנים המובילים המוכרים, או לפי שרטוט לקוח. הטכנולוגיה המתקדמת שלנו חותכת אטמים בדיוק מקסימלי ובאיכות חיתוך אופטימלית – בהתאם לצורה, לעובי ולחומר המבוקשים.

 

מכונת ה-CNC הדיגיטלית המתקדמת שלנו מצוידת בראש מיוחד לחיתוך אטמים עד לעובי של 20 מ"מ, מחומרים אלסטיים ומחומרים אחרים כגון סיבים דחוסים, PFTE, גרפיט ועוד. החיתוך מתבצע לאחר הזנת קובץ CAD של האטם המבוקש אל מכונת החיתוך.

 

בנוסף, סופרגום מפעילה מכונת חיתוך CNC באמצעות סילון מים בלחץ Water-Jet גבוה. מכונה זו אידיאלית לחיתוך אטמים מחומרים שונים, לרבות פלדה, עץ, גומי, לבד וספוג – תוך יצירת דפנות חיתוך אנכים. החיתוך מתבצע לאחר הזנת קובץ ה-CAD הרלוונטי אל מכונת החיתוך.

הזרקת פלסטיק

הזרקת פלסטיק היא אחד השיטות הנפוצות ביותר לייצור מוצרים פלסטיים. שיטה זו מתאימה במיוחד לייצור סדרתי בכמויות גדולות.

 

סופרגום מפעילה מכונות הזרקה להזרקה תרמופלסטית, ומעניקה שרותי הזמנת תבניות עבור לקוחותיה ולמוצרים אשר מוזרקים אצלה. סופרגום עובדת עם כל מגוון החומרים התרמופלסטים הקיימים ,לרבות פולימרים הנדסיים.

 

להזרקת פלסטיק יתרונות רבים. מדובר בשיטה מהירה ליישום ומשתלמת מבחינת עלויות הייצור. השיטה מתאימה לייצור מוצרים בעלי מורכבות מבנית או מוצרים שדורשים דיוק מקסימלי. בנוסף, במידה ויש בכך צורך, ניתן להזריק פלסטיק בקלות על חלקי מתכת. תהליך ההזרקה תומך גם בצביעת המוצר כחלק מתהליך הייצור. החיסרון העיקרי של שיטה זו היא עלויות הייצור הגבוהות של תבניות ההזרקה. 

קווי הרכבה

לאורך שנות פעילותה, שכללה סופרגום את יכולות ההרכבה שלה ואת היכולת לייצר מוצרים מורכבים שמשלבים פלסטיק, גומי ורכיבים אלקטרוניים וחשמליים שונים.

קווי ההרכבה שלנו מנצלים קשת רחבה של טכנולוגיות, לרבות הלחמת תדר, החלמה אולטרה-סונית, חיווט והדבקה. במידת הצורך, הצוות המקצועי מסוגל לתכנן ולהקים מתקנים ייעודיים שכוללים קווי הרכבה נוספים. כל קווי ההרכבה מפוקחים על ידי צוות הבטחת האיכות ועומדים בתקנים הנדרשים.

הלחמות

הלחמה היא שיטה מאד יעילה לחיבור חלקים שעשויים מחומרים תרמופלסטיים.
בהלחמת תדר של יריעות, שתי שכבות של יריעות מונחות ביחד תוך הפעלת תדר ולחץ לזמן קצר. אנרגית הגלים גורמות להתפתחות חום המתיך את היריעות. השכבות מתקררות בהדרגה, עד שהן מולחמות כשכבה אחידה. השיטה מתאימה לחומרים פולימרים כגון PVC PU או למינטים מיוחדים.

בהלחמת חום, שתי יריעות נחשפים לחום גבוה בנקודת ההידוק הספציפית שנבחרה. היריעות ניתכות בשל החום, ולאחר הקירור הן מולחמות (מרותכות) כאחד.
הלחמה אולטרה-סונית עושה שימוש בגלים אולטרה-סונים על מנת ליצור חום גבוה בנקודות מגע בין רכיבים שונים. שיטה זו אפקטיבית במיוחד להלחמת רכיבי פלסטיק בעלי דרגת קשיחות גבוהה.

Screen-Shot-2020-02-15-at-23.37.26 (1) Screen-Shot-2020-02-15-at-23.37.07 (1)
דילוג לתוכן