פיתוח וייצור אטמי גומי לתעשייה

כמתכננים ויצרנית מובילה של מוצרי אטימה, סופרגום מציעה את טווח המוצרים הגדול ביותר בתעשייה, שעומדים בדרישות של כל תחומי התעשייה. המטרה שלנו היא למקסם את היכולת לספק מוצרים ושירותים איכותיים, שעומדים בדרישות הלקוחות ואף עולים עליהן.

אטמי גומי תמיד מהותיים לתפקוד של ההרכב כולו, ולמוצרי היצרן. מוצרי האטימה עשויים מגומי סינתטי, על מנת להבטיח את העמידות בלחץ ובטמפרטורה גבוהים, במגוון רחב של סביבת עבודה ובטווח רחב של מידות.

אטמי הגומי המגוונים של סופרגום מיוצרים באמצעות טכנולוגיות שונות, כולל ייצור לפי תבנית בהזרקה ובתהליכי כבישה. מוצרי האיטום שלנו, בהתאמה אישית, משמשים ביישומים רבים בתעשייה, כמו טיפול בנוזלים, הפקת אנרגייה, תעשיית החלל והתעופה, תעשיית העיבוד הכימי, תעשיית הרכב ותעשיית המזון.

יתרונות: 

  • מגוון רחב של תערובות אלסטומריות: CR,  EPDM, SBR, NBR, HNBR, NR, BR, CSM, CM, PU, FKM (Viton®) VMQ (Silicone), FVMQ (Fluor silicone).
  • טווח רחב של מידות (מידות סטנדרטיות ומידות נוספות).
  • קשיות שור A, בטווח של 40 עד 90.
  • התערובות נבדקו ואושרו למגוון יישומים.

פתרונות אטימה מגומי

אטמים אורינגים

אורינגים (O-Rings)

אורינגים נקבעים בדרך כלל לפי הקוטר הפנימי של הטבעת ולפי הקוטר הפנימי של החתך הרוחבי. הטבעות מיוצרות מאלסטמורים, שהם בעלי סבולת או זיכרון שמאפשרים להם לחזור לצורתם המקורית אחרי עיוות גדול או קטן, ולכן הן מיועדות ליישומים דינמיים וסטטיים.

דסקית גומי

דסקית גומי מוגדרת כדיסקית דקה העשויה מגומי עם חור במרכזה. היא משמשת במכשירים מכניים, לרוב לתמיכה במשקל של סוגר מתוברג. היא גם מסוגלת להתאים את עצמה למרווחים קשים (משמשת לריווח או להגמשה) וגם לספק יתרון נוסף לאטימה – מניעה של תנודות והפחתת רמות רעש.

לכל הדסקיות, כולל דסקיות גומי, יש קוטר חיצוני (OD) הגדול פי שתיים בערך מהקוטר הפנימי (ID).

נוסף על תהליכי הייצור בתבנית, אפשר להשתמש בכמה תהליכי ייצור נוספים (חיתוך צורני בלייזר, חיתוך בסילון מים, ועוד).
דסקית הגומי מאפשרת להפוך מוצרים לעמידים במים.

וירינגים (V-Rings)

הווירינג הוא אטם העשוי כולו מגומי, המורכב בצורה ישירה על האוגן ואוטם כציר מפני חיכוך, כיסוי, תיבת מכסה או פני שטח דומים. הוא מוחזק במקומו באמצעות המתח המוטמע של גוף האטם, השפה הארוכה והגמישה מיועדת לפעול כאטימה של פני השטח. וירינגים מותאמים ליישומים עם חומרי סיכה כמו גריז ושמנים. אפשר להשתמש בהם כאטם ראשי או משני, לגיבוי.

איקס-רינגים (X-Rings)

לאקסרינגים יש פונקציית איטום כפולה מזו של האורינגים, ואפשר להשתמש בהם במגוון יישומים סטטיים ודינמיים. האקסרינגים מאריכים את אורך חיי המוצר של טבעת האטימה – עם כמה נקודות איטום, נדרשת פחות לחיצה כדי לספק איטום אפקטיבי. המשמעות היא שישנם פחות חיכוך ושחיקה, מה שמאריך את אורך חיי האטם ומצמצם את עלויות התחזוקה.

אטמי גומי שטוחים

אטמים עשויי גומי מציעים איטום מכני המשמש בעיקר כדי למנוע דליפות של גז או נוזל, אולם אפשר להשתמש בהם גם כמחסום בין שני חלקים, כמו שתי מתכות או כימיקלים. אטמי הגומי משמשים רבות גם כהגנה מפני אלמנטים חיצוניים.

את האטמים האלה אפשר לייצר בעובי מינימלי של 0.5 מ"מ. הם אוטמים בצורה מצוינת, ואפשר לעשות בהם התאמות כך שיתאימו למכסה מסוים, לטווח גדול של יישומים ולתעשיות בכל העולם.

אטמי גומי בהתאמה אישית

מוצרי האטימה מגומי מותאמים לצורה הרצויה, ומיוצרים בשיטות ייצור מתקדמות.

מהאטם המיוחד והמורכב ביותר לצורות הפשוטות והמיניאטוריות, האטמים המותאמים אישית שלנו עומדים בכל דרישות הלקוחות. סופרגום יכולה להציע אטמים בהתאמה אישית במגוון גדול של חומרים.

נוסף על אלה – שירותי ייעוץ ותמיכה לאורך התהליך כולו, מהפיתוח ועד לייצור הסדרתי.

אטמי גומי לפלטות מחליפי חום

אטמי הגומי לפלטות מחלף חום (PHE) משמשים לאיטום של מחלפי חום על מנת למנוע בריחת נוזלים וחריגות. אטמי הגומי למחלף חום משמשים גם למניעה של דליפה תחת כבישה.

אטמים אלה מיוצרים ממגוון רחב של חומרים כמו גומי ניטריל, EPDM, Viton וגומי HNBR.

 

לכל פולימר גומי שהאטמים עשויים ממנו יש עמידות משל עצמו למגוון כימיקלים.

כדי למקסם את חיי המוצר של האטם ולמנוע זיהום של תהליכים וכשלים, חשוב לבחור את חומר האטם המתאים.

אנחנו מייצרים אטמי PHE העומדים בדרישות המגוונות של מגוון רחב של תעשיות, לפי דרישות הלקוח. אטמים אלה ניתנים לייצור במידות של עד 2 מטר X 1.2 מטר.

דילוג לתוכן